Pierwsze osiągnięcie młodych siatkarek z SP Góra Ropczycka

Dnia 21 października 2011r., w SP nr 9 w Dębicy, odbył się Międzymiastowy Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt.

Celem turnieju były:

- popularyzacja mini siatkówki wśród dzieci i młodzieży

- wyłonienie najlepszych drużyn

- promocja zdrowego stylu życia.

Organizatorami tych rozgrywek byli:

• SP nr 9 w Dębicy
  • UKS „Olimp” przy SP nr 9 Dębica
  • Starostwo Powiatowe w Dębicy
  • Urząd Miejski Miasta Dębica.

Dla uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy, pierwsze trzy miejsca nagrodzono pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Poza tym, dla najlepszej zawodniczki turnieju organizatorzy ufundowali dyplom oraz piękną statuetkę, a wszyscy uczestnicy otrzymali drożdżówki. Przed rozpoczęciem zawodów uczeń tutejszej szkoły zagrał hejnał olimpijski, a włodarze miasta Dębica powitali wszystkich uczestników turnieju.

W zawodach wzięło udział 12 drużyn, które podzielono na dwie grupy :

Grupa A:                                                    Grupa B:

1. 1.UKS OLIMP 1 – Dębica SP nr1. UKS NOWA DĘBA 1
  2. 2.UKS DWÓJKA 1 – Dębica SP nr2. UKS DWÓJKA 2 – Dębica

SP nr 2

1. 3.UKS JEDYNKA 2 – Tarnó3. UKS JEDYNKA 1 - Tarnów
  2. 4.UKS NOWA DĘBA4. SKS GÓRA ROPCZYCKA 1
  3. 5.UKS HERKULES 1 – SP5. UKS OLIMP 2 – Dębica SP

nr 9

1. 6.UKS OLIMP 3 – Dębica nr6. UKS HERKULES 2 – SP Nagawczyna

Drużynę z SP Góra Ropczycka reprezentowały:

• Kinga Jaszczyszyn, klasa VI (kapitan drużyny)
  • Karolina Wozowicz, klasa V
  • Aleksandra Maciołek, klasa V
  • Gabriela Białek, klasa V.

Mecze rozgrywano do 25 punktów, wg zasad, obowiązujących w mini piłce siatkowej.

Swój pierwszy mecz górzanki rozegrały z faworytkami turnieju, Jedynką Tarnów 1, którym jednak łatwo pola nie oddały, przegrywając 21:25.

Pozostałe wyniki:

• Góra Ropczycka     :     UKS Herkules 2             25:6
  • Góra Ropczycka     :     UKS Olimp 2 Dębica      25:11
  • Góra Ropczycka     :     UKS Nowa Dęba 1         25:24
  • Góra Ropczycka       :     UKS Dwójka 2             25:14

Najbardziej dramatyczny przebieg miał mecz z Nową Dębą, od wyniku którego zależał dalszy udział w turnieju i awans do półfinału. Dziewczęta w tym meczu prowadziły już 16:11, po czym straciły piłkę i w jednym ustawieniu wynik meczu stał się korzystny dla Nowej Dęby, która wygrywała nagle 18:16. Końcówka meczu była bardzo nerwowa, a górzanki przegrywały już 21:24. Przy tym stanie, po stracie piłki przez rywalki i wyniku 22:24, na zagrywce stanęła Karolinka Wozowicz (po meczu powiedziała, że jej okropnie drżała ręka) i powoli dziewczęta doprowadziły do remisu i w końcu do wygranej, po błędnym przyjęciu piłki przez rywalki. Okrzykom radości i euforii nie było końca, ponieważ wygrana w tym meczu dawała tak upragniony awans już do strefy medalowej.

W półfinałach pierwszy pojedynek górzanki stoczyły z Tarnowem 2, któremu uległy 17:25. Drugi pojedynek odbył się pomiędzy Tarnowem 1, a UKS Dwójka 1 i zakończył wynikiem 25:10.

W finale, w meczu o pierwsze miejsce, spotkały się więc dwie drużyny z Tarnowa, a lepszą okazała się drużyna 1, natomiast dziewczęta z Góry Ropczyckiej, o trzecie miejsce, walczyły z UKS Dwójka 1. Górzanki szybko objęły prowadzenie i do końca kontrolowały przebieg meczu, choć oczywiście łatwo nie było i dziewczęta do ostatniej piłki grały mocno skoncentrowane. Wygrana 25:16 zapewniła im pierwszy w tym roku szkolnym sukces, a jako pamiątkę dziewczęta otrzymały brązowe medale, nagrody rzeczowe, puchar i dyplom. Jest to naprawdę bardzo duży sukces tych młodych zawodniczek, które na tym turnieju były jednymi z najmłodszych i które z prawdziwą pasją, i zaangażowaniem podchodzą do wszelkich rozgrywek sportowych.

Monika Mędlowska