Sukces naszych uczniów

w gminnym finale

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2024 r., w Domu Ludowym w Górze Ropczyckiej - w siedzibie miejscowej Jednostki OSP, odbyły się eliminacje gminne XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’, którego celem jest popularyzacja zagadnień ochrony przeciwpożarowej oraz zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży ze szkół.

Eliminacje gminne zorganizował Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sędziszowie Młp., przy współudziale Gospodarzy – OSP w Górze Ropczyckiej, którzy pokazali uczestnikom wyposażenie jednostki. Druhowie z OSP w Zagorzycach Górnych zaprezentowali młodzieży samochód ratowniczo - gaśniczy, natomiast druhowie z OSP w Czarnej Sędziszowskiej i OSP w Klęczanach pokazywali, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy.

Otwarcia turnieju dokonał wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sędziszowie Młp. Andrzej Świerad. Ogółem, w turnieju wystartowało 24 uczniów, wyłonionych w ramach eliminacji szkolnych. I etap zmagań został przeprowadzony w formie testu pisemnego. W II etapie najlepsi uczniowie odpowiadali na pytania, zadawane przez Komisję, którą stanowili: brygadier Bogusław Drozd i starszy kapitan Paweł Łagowski z Komendy Powiatowej PSP w Ropczycach.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Górze Ropczyckiej: Mikołaj Walczyk i Wojciech Zub, zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych i zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych tego niezwykle prestiżowego turnieju. Ponadto, Zuzanna Paśko zajęła trzecie miejsce w II kategorii wiekowej, a Iweta Skórzak – piąte miejsce w I kategorii. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w kwietniu.

Na zakończenie zmagań laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez  Burmistrza Sędziszowa Młp. Bogusława Kmiecia, które wręczyli: Pan Burmistrz,  Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie Dominik Lorenc i Prezes Zarządu Oddziału Miejsko -Gminnego Związku OSP RP w Sędziszowie Młp. Ryszard Szozda.
Dzieciom i młodzieży towarzyszyli również, m.in., komendant M-G Związku OSP w Sędziszowie Młp. Bartosz Lazarowicz, Naczelnik OSP w Sędziszowie Młp. Monika Nagórna, druhny i druhowie z OSP w Górze Ropczyckiej, na czele z prezesem Markiem Walczykiem, którzy, po zakończeniu turnieju, zaprosili wszystkich na poczęstunek.

zdjęcia: Tomasz Zub