Wizyta Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Ostrawie-Proskowicach

Ewy Palickovej

Goszczący w Górze Ropczyckiej, z 4-dniową wizytą, dyrektor Zespołu Szkół w Ostrawie-Proskowicach, Ewa Palickova małżonkiem Ladislawem, wzięli udział w uroczystości z okazji 110-lecia Szkoły w Górze Ropczyckiej. Nazajutrz zostali przyjęci w sędziszowskim Ratuszu przez Zastępcę Burmistrza Sędziszowa Młp. Elżbietę Świniuch, zwiedzili Park Buczyna i Muzeum Zamek w Łańcucie. Zostali również zaproszeni przez gospodarzy do Zakopanego, gdzie m.in., wyjechali kolejką na Kasprowy Wierch, zdobyli Beskid, wyjechali na Morskie Oko, zwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzyzku i sanktuarium na Krzeptówkach. W maju 2012 roku do Góry Ropczyckiej przyjadą z rewizytą uczniowie ZS w Ostrawie - Proskowicach, realizatorzy wspólnego unijnego projektu. Gościom z Czech bardzo się w Polsce podobało i zaprosili polskich przyjaciół do ponownego odwiedzenia Czech.